RSS RSS

Reklama

tnx.net

Wiadomości

blue_mark.gif Gdzie wyłączyć Historię Online?
26.04.2011

Google co jakis czas funduje nam spersonalizowane wyniki wyszukiwania w oparciu o naszą dotychczasową aktywność w wyszukiwarce (na podstawie cookies). Opcja jest stosowana nie tylko dla osób zalogowanych ale również dla tych, którzy nie są zalogowani.

blue_mark.gif Nowa wersja Google Analytics
18.03.2011

17 marca na konferencji Google Analytics User Conference w San Francisco zaprezentowana została nowa wersja statystyk Google Analytics oznaczona numerem 5. Nowa wersja chyba najpopularniejszych darmowych statystyk ma być zdecydowanie szybsza i łatwiejsza w obsłudze. Pojawi się również wiele nowych funkcjonalności.

blue_mark.gif Baza wiedzy Google Analytics
02.03.2011

Kilkadziesiąt linków, dzięki którym można dowiedzieć się jeszcze więcej o usłudze Google Analytics. (kolejność jest przypadkowa)

 

blue_mark.gif Pagerank update - styczeń 2011
21.01.2011

Google PageRankChociaż oficjalne źródła jeszcze tej informacji nie potwierdziły, wczoraj (20.01.2011) rozpoczęło się wyczekiwane od dłuższego czasu przeliczenie Google Page Rank.

blue_mark.gif Nowe opcje weryfikacji w usłudze Narzędzia dla Webmasterów
25.08.2010

W przydatnej pod wieloma względami, usłudze oferowanej przez Google: Narzędzia dla Webmasterów, aby założyć konto dla danej domeny, konieczna jest weryfikacja własności domeny. Do tej pory można było zrobić to na dwa sposoby: wklejając odpowiedni metatag do kodu strony głównej lub tez przesyłając odpowiedni plik html na serwer.

blue_mark.gif Nowa odsłona wyszukiwarki grafik Google
27.07.2010

Parę dni temu Google przedstawiło nowy wygląd swojej wyszukiwarki grafik. Warto się temu przyjrzeć bliżej bo zmiany (przynajmniej jeżeli chodzi o wygląd) są naprawdę duże. Czym Google się chwali i czy ma to przełożenie w rzeczywistości?

blue_mark.gif Google wzbogaciło się o narzędzie do edycji grafiki - Picnik
02.03.2010

Gigant z Mountain View praktycznie od początku swojej działalności stara się poszerzyć wachlarz swoich usług i dostarczyć internautom narzędzia przydatne podczas serfowania po sieci. Najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa dalej jest najważniejszą usługa jaką oferuje firma, jednak co pewien czas Google udostępnia użytkownikom coraz to ciekawsze usługi.

blue_mark.gif Rok 2009 zakończony przeliczeniem wskaźników PageRank
31.12.2009

W ostatni dzień starego 2009 roku Google zafundowało nam kolejne przeliczenie wskaźników PageRank w sieci. Dla mało wtajemniczonych PageRank to algorytm stworzony przez Google nadający określoną wartość liczbową poszczególnym stronom. Wskaźnik PR może przyjmować wartości z przedziału od 0 do 10.