RSS RSS

Reklama

tnx.net
red_mark.gif Taktowny Gmail
12.08.2009

Jak Google osiągnęło tak silną pozycję na rynku? Każdy zapewne odpowie, że dzięki świetnej wyszukiwarce i innowacyjnemu myśleniu. Ale sama przeglądarka i dobre pomysły nie przynoszą zysków. Krociowe zyski jakie Google osiąga i pomnaża każdego roku przynoszą mu reklamy.

blue_mark.gif Dziś przeliczenie Page Rank!
02.04.2009

-->   Przeliczenie Pagerank - styczeń 2011

blue_mark.gif Reklamy Google zależne od naszych zainteresowań
13.03.2009

“Make the ads you see on the web more interesting” (ang. Uczyń reklamy widoczne w sieci bardziej interesującymi) - tym hasłem Google zachęca reklamodawców AdSense do korzystania z nowej usługi jaką jest Interest-based advertising czyli wyświetlanie reklam w zależności od zainteresowań (nazywane również targetowaniem behawioralnym).

red_mark.gif Doodle Google
13.02.2009

Wyszukiwarka Google - jedno z najważniejszych narzędzi Internetowych. Pozwala znajdować wszelkie informację nie tylko z kraju ale i z całego świata. Globalne przedsięwzięcie o globalnym zasięgu i globalnym znaczeniu. Całkiem śmiało można powiedzieć, że niemalże monopolista wśród dostępnych wyszukiwarek.

blue_mark.gif Umowa między Google a Yahoo nie dojdzie do skutku.
06.11.2008

Nie dojdzie do podpisania porozumienia reklamowego między dwoma największymi firmami w branży. Google, w obawie przed regulatorami, wycofało swoją ofertę.

blue_mark.gif Knol – odpowiedź Googla na Wikipedię jest tłumaczone.
04.11.2008

Google udostępniło nowe wersje językowe Knol – projektu, który ma konkurować z popularną Wikipedią.

blue_mark.gif Knol vs wikipedia - google atakuje
04.08.2008

Z końcem 2007r. Google zapowiadał wejście nowego serwisu opartego na idei Wikipedii. Knol- bo tak ma się nazywać jest już dostępny w wersji beta jako knol.google.com. Aspektem różniącym Knol od Wikipedii jest przypisanie wszystkich artykułów jednemu autorowi. Autor z założenia ma mieć większy wpływ na zamieszczany materiał i publikację reklam zarabiających dla Google.

blue_mark.gif Dalsza ekspansja Google w Rosji
22.07.2008

Od niedawna Google nabył nowy „biegun wypadowy” ZAO Begun. Dla nieświadomych podpowiem iż jest to rosyjska sieć reklamy kontekstowej. Reklama kontekstowa jest dziś bardzo popularną formą przekazu i promocji, zwłaszcza dla klientów bardzo niecierpliwych. Transakcja Google nie była tania. Szacuje się iż koszt zakupu pochłonął około 140 mln dolarów.

blue_mark.gif Mała rewolucja na Adsense?
15.11.2007

Jak podaje blogoscoped.com szykują się zmiany dotyczące obszaru "klikalnego" w reklamie Google Adsense.