RSS RSS

Reklama

Rekomendujemy panele grzewcze na podczerwień. Zmniejszenie cen ogrzania pomieszczeń może być banalnie proste.
tnx.net
blue_mark.gif Google chce przyspieszyć sieć udostępniając własne serwery DNS
15.12.2009

Google nie ukrywa, że jednym z priorytetowych celów firmy jest zwiększenie szybkości działania globalnej sieci. Wyszukiwarkowy gigant poczynił już pewne kroki mające na celu zwiększenie szybkości wczytywania stron WWW. Jednym z nich było stworzenie własnej przeglądarki internetowej - Google Chrome, która póki co bije konkurentów na głowę w testach szybkości.

blue_mark.gif Google wykorzystuje kanały RSS/Atom do indeksowania nowych stron.
09.11.2009

Google indeksuje dziennie setki tysięcy jeśli nie miliony nowych stron WWW. Jest wiele różnych sposobów, dzięki którym robot Google może znaleźć nowe strony w sieci. Jednym z nich jest zgłoszenie nowego adresu na stronie http://www.google.com/addurl/.

blue_mark.gif Zobacz co widzi Google Bot gdy wchodzi na Twoją stronę dzięki narzędziom dla webmasterów.
20.10.2009

Prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek próbował swoich sił przy tworzeniu stron WWW, próbował wyszukać swoją stronę w wyszukiwarce internetowej. Ponieważ to Google posiada lwią część rynku wyszukiwarek w Polsce i na świecie, to na tej wyszukiwarce skupiają się wysiłki webmasterów.

red_mark.gif Tworzenie modeli 3D w Google Earth teraz jeszcze prostsze.
15.10.2009

Niedawno na łamach GCity pisaliśmy o tym jak stworzyć własny model budynku w Google Earth. Obszerny artykuł na ten temat znajdziecie tutaj. Było to zadanie wymagające włożenia odrobiny wysiłku, choćby dlatego że trzeba było wyjść z domu i zrobić zdjęcia interesującego nas budynku.

red_mark.gif Lokacje z Google Maps teraz z dodatkowymi informacjami.
02.10.2009

Jak przydatnym narzędziem jest Google Maps chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać. Niezależnie od tego czy chcemy gdzieś dojechać i szukamy drogi czy po prostu interesuje nas jakieś miejsce na Ziemi i chcemy je zobaczyć - wystarczy wejść na stronę maps.google.pl i wpisać szukane hasło. W ciągu ułamka sekundy zostajemy przeniesieni w miejsce, którego szukamy.

blue_mark.gif Przetłumacz swoją stronę na 52 języki dzięki gadżetowi Google Translate
02.10.2009

Czy przeglądając zasoby internetu wchodzicie tylko na polskie strony WWW?

blue_mark.gif Wyniki wyszukiwania w Google wnikają w głąb strony WWW.
28.09.2009

Użytkownicy najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej - Google, z pewnością zauważyli kiedyś tajemnicze linki wyświetlane pod opisem niektórych stron znajdujących się wśród wyników wyszukiwania. Są to zwykle odnośniki do poszczególnych działów lub kategorii wewnątrz serwisu.

red_mark.gif Google nie korzysta z meta tagu "keywords" przy tworzeniu rankingu stron.
23.09.2009

Od kilku lat w branży SEO toczy się dyskusja na temat wpływu meta tagu „keywords” na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Większość specjalistów twierdziła, że tag ten nie ma większego znaczenia na pozycję strony. Byli jednak tacy, którzy twierdzili, że podanie słów kluczowych dla strony jest istotne dla wyszukiwarki.

red_mark.gif Wywiad z Robertem Cailliau
18.10.2007

Robert Cailliau
Robert Cailliau

Nazwisko Robert Cailliau może nie brzmieć znajomo dla większości czytelników, lecz za sprawą jego odkrycia można na przykład przeczytać ten artykuł. Dr Cailliau wraz ze swoim kolegą, sir Timem Bernersem-Lee, wynalazł World Wide Web, powodując, że Internet stał się na tyle przystępny, że mógł zmienić się z akademickiego narzędzia w medium masowej komunikacji. W styczniu dr Cailliau zrezygnował z pracy w CERN-ie, europejskim ośrodku badań, gdzie powstało WWW.