RSS RSS

Reklama

tnx.net

Wiadomości

blue_mark.gif Gdzie wyłączyć Historię Online?
26.04.2011

Google co jakis czas funduje nam spersonalizowane wyniki wyszukiwania w oparciu o naszą dotychczasową aktywność w wyszukiwarce (na podstawie cookies). Opcja jest stosowana nie tylko dla osób zalogowanych ale również dla tych, którzy nie są zalogowani.

blue_mark.gif Nowa wersja Google Analytics
18.03.2011

17 marca na konferencji Google Analytics User Conference w San Francisco zaprezentowana została nowa wersja statystyk Google Analytics oznaczona numerem 5. Nowa wersja chyba najpopularniejszych darmowych statystyk ma być zdecydowanie szybsza i łatwiejsza w obsłudze. Pojawi się również wiele nowych funkcjonalności.

blue_mark.gif Baza wiedzy Google Analytics
02.03.2011

Kilkadziesiąt linków, dzięki którym można dowiedzieć się jeszcze więcej o usłudze Google Analytics. (kolejność jest przypadkowa)

 

blue_mark.gif Pagerank update - styczeń 2011
21.01.2011

Google PageRankChociaż oficjalne źródła jeszcze tej informacji nie potwierdziły, wczoraj (20.01.2011) rozpoczęło się wyczekiwane od dłuższego czasu przeliczenie Google Page Rank.

blue_mark.gif Nowe opcje weryfikacji w usłudze Narzędzia dla Webmasterów
25.08.2010

W przydatnej pod wieloma względami, usłudze oferowanej przez Google: Narzędzia dla Webmasterów, aby założyć konto dla danej domeny, konieczna jest weryfikacja własności domeny. Do tej pory można było zrobić to na dwa sposoby: wklejając odpowiedni metatag do kodu strony głównej lub tez przesyłając odpowiedni plik html na serwer.

blue_mark.gif Nowa odsłona wyszukiwarki grafik Google
27.07.2010

Parę dni temu Google przedstawiło nowy wygląd swojej wyszukiwarki grafik. Warto się temu przyjrzeć bliżej bo zmiany (przynajmniej jeżeli chodzi o wygląd) są naprawdę duże. Czym Google się chwali i czy ma to przełożenie w rzeczywistości?

blue_mark.gif Google wzbogaciło się o narzędzie do edycji grafiki - Picnik
02.03.2010

Gigant z Mountain View praktycznie od początku swojej działalności stara się poszerzyć wachlarz swoich usług i dostarczyć internautom narzędzia przydatne podczas serfowania po sieci. Najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa dalej jest najważniejszą usługa jaką oferuje firma, jednak co pewien czas Google udostępnia użytkownikom coraz to ciekawsze usługi.

blue_mark.gif Rok 2009 zakończony przeliczeniem wskaźników PageRank
31.12.2009

W ostatni dzień starego 2009 roku Google zafundowało nam kolejne przeliczenie wskaźników PageRank w sieci. Dla mało wtajemniczonych PageRank to algorytm stworzony przez Google nadający określoną wartość liczbową poszczególnym stronom. Wskaźnik PR może przyjmować wartości z przedziału od 0 do 10.

Artykuły

red_mark.gif Atrybut rel="canonical" działa teraz również w obrębie różnych domen.
06.01.2010

Dziś zajmiemy się istotnym z punktu widzenia wyszukiwarek internetowych i pozycjonowania zagadnieniem, jakim są przekierowania stron WWW. Liczba stron internetowych rośnie coraz szybciej. W chwili obecnej po wpisaniu w google.pl hasła www otrzymujemy prawie 20 miliardów wyników!

red_mark.gif Jak włączyć nowy interfejs w Google
27.11.2009

Na łamach tego serwisu niejednokrotnie pisaliśmy o wyglądzie strony głównej Google czyli tak na prawdę o interfejsie najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej.

red_mark.gif Wszystkie usługi Google w jednym miejscu - Google Dashboard
17.11.2009

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie dane są przechowywane na Waszym koncie Google?

red_mark.gif Wyszukiwarki skuteczniejsze niż media społecznościowe
30.10.2009

Badania opublikowane na eMarketerze podważają skuteczność budowania wizerunku marki i pozycji firmy za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

red_mark.gif Tworzenie modeli 3D w Google Earth teraz jeszcze prostsze.
15.10.2009

Niedawno na łamach GCity pisaliśmy o tym jak stworzyć własny model budynku w Google Earth. Obszerny artykuł na ten temat znajdziecie tutaj. Było to zadanie wymagające włożenia odrobiny wysiłku, choćby dlatego że trzeba było wyjść z domu i zrobić zdjęcia interesującego nas budynku.

red_mark.gif Teraz jeszcze więcej opcji filtrowania wyników w Google.
05.10.2009

Wyszukiwarka internetowa to niezastąpione źródło wiedzy, dzięki któremu w ułamku sekundy możemy wyszukać interesujące nas informacje. Przynajmniej w teorii... W praktyce często musimy poświecić trochę więcej czasu na odnalezienie tego, czego szukamy.

red_mark.gif Lokacje z Google Maps teraz z dodatkowymi informacjami.
02.10.2009

Jak przydatnym narzędziem jest Google Maps chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać. Niezależnie od tego czy chcemy gdzieś dojechać i szukamy drogi czy po prostu interesuje nas jakieś miejsce na Ziemi i chcemy je zobaczyć - wystarczy wejść na stronę maps.google.pl i wpisać szukane hasło. W ciągu ułamka sekundy zostajemy przeniesieni w miejsce, którego szukamy.