RSS RSS

Reklama

Tanie ogrzewanie? promienniki podczerwieni pomogą Ci w tym. Sprawdź naszą stronę i nie przepłacaj za ogrzewanie!
tnx.net
21.01.2011

Pagerank update - styczeń 2011

Google PageRankChociaż oficjalne źródła jeszcze tej informacji nie potwierdziły, wczoraj (20.01.2011) rozpoczęło się wyczekiwane od dłuższego czasu przeliczenie Google Page Rank. Poprzednie przeliczenie miało miejsce 2-go kwietnia 2010 r., czyli aż dziewięć miesięcy temu. Od tego czasu pojawiały się jedynie drobne korekty.

Proces ten potrwa prawdopodobnie kilka dni i zgodnie z wcześniejszymi zwyczajami korporacji z Mountain View, odbywa się w okolicach weekendu. To dobra wiadomość dla pasjonatów, którzy w weekend będą mieli więcej czasu, by na bieżąco śledzić zmiany na interesujących ich stronach. Firmy SEO i inne zainteresowane zmianami PR czysto zawodowo, po weekendzie będą miały za to okazję zapoznać się z ostatecznymi wynikami przeliczenia.

Ze wzrostu PR szególnie ucieszą się właściciele stron. To ważne wynagrodzenie za trud włożony w stworzenie interesującego i wartościowego serwisu. Dla administratorów stron, których pagerank spadnie, będzie to informacja, że należy poprawić błędy lub niedociągnięcia, które pojawiły się w kodzie źródłowym strony.

Można spotkać się z opinią, że Google PageRank nie ma żadnego znaczenia. 97,27% internautów korzysta jednak z wyszukiwarki Google (lub opartej na jej silniku). Gdy strona jest wartościowa i solidnie napisana, rośnie jej pagerank, a pozycja w wynikach wyszukiwanie staje się coraz wyższa. Generuje to ruch na stronie, a stąd już niedaleka droga do serc wszystkich internautów.

Inne wiadomości:

25.08.2010 Nowe opcje weryfikacji w usłudze Narzędzia dla Webmasterów

W przydatnej pod wieloma względami, usłudze oferowanej przez Google: Narzędzia dla Webmasterów, aby założyć konto dla danej domeny, konieczna jest weryfikacja własności domeny. Do tej pory można było zrobić to na dwa sposoby: wklejając odpowiedni metatag do kodu strony głównej lub tez przesyłając odpowiedni plik html na serwer.

27.07.2010 Nowa odsłona wyszukiwarki grafik Google

Parę dni temu Google przedstawiło nowy wygląd swojej wyszukiwarki grafik. Warto się temu przyjrzeć bliżej bo zmiany (przynajmniej jeżeli chodzi o wygląd) są naprawdę duże. Czym Google się chwali i czy ma to przełożenie w rzeczywistości?

02.03.2010 Google wzbogaciło się o narzędzie do edycji grafiki - Picnik

Gigant z Mountain View praktycznie od początku swojej działalności stara się poszerzyć wachlarz swoich usług i dostarczyć internautom narzędzia przydatne podczas serfowania po sieci. Najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa dalej jest najważniejszą usługa jaką oferuje firma, jednak co pewien czas Google udostępnia użytkownikom coraz to ciekawsze usługi.

31.12.2009 Rok 2009 zakończony przeliczeniem wskaźników PageRank

W ostatni dzień starego 2009 roku Google zafundowało nam kolejne przeliczenie wskaźników PageRank w sieci. Dla mało wtajemniczonych PageRank to algorytm stworzony przez Google nadający określoną wartość liczbową poszczególnym stronom. Wskaźnik PR może przyjmować wartości z przedziału od 0 do 10.

15.12.2009 Google chce przyspieszyć sieć udostępniając własne serwery DNS

Google nie ukrywa, że jednym z priorytetowych celów firmy jest zwiększenie szybkości działania globalnej sieci. Wyszukiwarkowy gigant poczynił już pewne kroki mające na celu zwiększenie szybkości wczytywania stron WWW. Jednym z nich było stworzenie własnej przeglądarki internetowej - Google Chrome, która póki co bije konkurentów na głowę w testach szybkości.