RSS RSS

Reklama

Jeśli w najmniej spodziewanej chwili dopadną Cię problemy z samochodem, odwiedź naszą portal - [www] - i zadzwoń do nas - pomożemy w każdym przypadku.
tnx.net
18.03.2011

Nowa wersja Google Analytics

17 marca na konferencji Google Analytics User Conference w San Francisco zaprezentowana została nowa wersja statystyk Google Analytics oznaczona numerem 5. Nowa wersja chyba najpopularniejszych darmowych statystyk ma być zdecydowanie szybsza i łatwiejsza w obsłudze. Pojawi się również wiele nowych funkcjonalności. Na YouTube znalazł się już film prezentujący nową wersję Analytics:

http://www.youtube.com/watch?v=mzC-wWN7GCQ

Statystyki Google Analytics 5 nie są jeszcze dostępne, można jednak poprosić o ich udostępnienie dla naszego konta. Formularz można wypełnić pod adresem:

https://services.google.com/fb/forms/newanalyticssignup/

W formularzu tym jest pole What is your primary Google Analytics account number? *

Jest to identyfikator konta. Nie ma go nigdzie jawnie podanego (chyba, szukałem 5min i nie znalazłem). Można go znaleźć w edycji dodanej domeny. Co jednak w przypadku, kiedy wszystkie domeny na naszym koncie są domenami udostępnionymi z innych kont Analytics? Żeby się dowiedzieć jaki ID ma nasze konto, należy dodać jakąkolwiek domenę (np. wymyśloną) i w ostatnim kroku dostaniemy kod Analytics do wklejenia na stronę. Tam również znajduje się ID naszego konta (bez ostatnich 2 znaków, które definiują domenę dodaną do konta). Np. dostajemy w kodzie Analytics identyfikator UA-1234567-2, więc identyfikatorem konta jest UA-1234567

Inne wiadomości:

02.03.2011 Baza wiedzy Google Analytics

Kilkadziesiąt linków, dzięki którym można dowiedzieć się jeszcze więcej o usłudze Google Analytics. (kolejność jest przypadkowa)

 

21.01.2011 Pagerank update - styczeń 2011

Google PageRankChociaż oficjalne źródła jeszcze tej informacji nie potwierdziły, wczoraj (20.01.2011) rozpoczęło się wyczekiwane od dłuższego czasu przeliczenie Google Page Rank.

25.08.2010 Nowe opcje weryfikacji w usłudze Narzędzia dla Webmasterów

W przydatnej pod wieloma względami, usłudze oferowanej przez Google: Narzędzia dla Webmasterów, aby założyć konto dla danej domeny, konieczna jest weryfikacja własności domeny. Do tej pory można było zrobić to na dwa sposoby: wklejając odpowiedni metatag do kodu strony głównej lub tez przesyłając odpowiedni plik html na serwer.

27.07.2010 Nowa odsłona wyszukiwarki grafik Google

Parę dni temu Google przedstawiło nowy wygląd swojej wyszukiwarki grafik. Warto się temu przyjrzeć bliżej bo zmiany (przynajmniej jeżeli chodzi o wygląd) są naprawdę duże. Czym Google się chwali i czy ma to przełożenie w rzeczywistości?

02.03.2010 Google wzbogaciło się o narzędzie do edycji grafiki - Picnik

Gigant z Mountain View praktycznie od początku swojej działalności stara się poszerzyć wachlarz swoich usług i dostarczyć internautom narzędzia przydatne podczas serfowania po sieci. Najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa dalej jest najważniejszą usługa jaką oferuje firma, jednak co pewien czas Google udostępnia użytkownikom coraz to ciekawsze usługi.