RSS RSS

Reklama

tnx.net
02.03.2010

Google wzbogaciło się o narzędzie do edycji grafiki - Picnik

Gigant z Mountain View praktycznie od początku swojej działalności stara się poszerzyć wachlarz swoich usług i dostarczyć internautom narzędzia przydatne podczas serfowania po sieci. Najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa dalej jest najważniejszą usługa jaką oferuje firma, jednak co pewien czas Google udostępnia użytkownikom coraz to ciekawsze usługi. O wielu z nich już pisaliśmy na łamach tego serwisu. Dziś omówimy najnowszy nabytek firmy, czyli narzędzie do obróbki grafiki online - Picnik.

Wczoraj na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o nabyciu przez firmę serwisu www.picnik.com - jednej z pierwszych stron oferujących edycję zdjęć online. Testy Picnika rozpoczęły się pod koniec 2006 roku, tak więc właściciele mogą się pochwalić sporym doświadczeniem. Google na blogu stwierdza, że na razie nie ma zamiaru wprowadzać żadnych znaczących zmian do Picnika a jedynie pracuje nad nowymi funkcjami i integracją serwisu z innymi produktami.

Czym wyróżnia się nowy nabytek Google od innych tego typu serwisów? Najlepiej odwiedzić stronę serwisu i przekonać się samemu. Naszym zdaniem Picnik nie różni się zbytnio od innych aplikacji do edycji zdjęć online. Jest on jednak bardzo czytelny oraz łatwy i przyjemny w użytkowaniu. Co ważne, jest też darmowy, aczkolwiek za jedyne 2 USD miesięcznie można się stać posiadaczem konta premium, które umożliwia korzystanie z dodatkowych funkcji.

W podstawowej wersji programu dostępne są takie opcje edycji zdjęć:

 • obrót
 • przycięcie
 • zmiana rozmiaru
 • ekspozycja (naświetlenie i kontrast)
 • kolory (nasycenie i temperatura)
 • wyostrzenie
 • redukcja efektu czerwonych oczu

Widzimy, że narzędzie posiada wszystkie funkcje potrzebne do podstawowej obróbki zdjęć. Jeśli jednak tego nam mało, to zawsze możemy przesiąść się na opcje premium, która posiada dodatkowe funkcje:

 • dodatkowe efekty
 • narzędzia upiększające
 • kolaże
 • dodatkowe czcionki i naklejki
 • zaawansowane opcje edycji
 • nieograniczona historia
 • nieograniczona liczba połączeń
 • wsparcie dla priorytetów
 • tryb bez reklam oraz pełnoekranowy
 • warstwy

i inne opcje.

Picnik dostępny jest w kilkunastu wersjach językowych. Niestety nie ma jeszcze możliwości wyboru języka polskiego. Mamy jednak nadzieje, że Google nie zapomni o polskich internautach i wkrótce pojawi się do wyboru również język polski.

Serwis Picnik.com jest nie tylko funkcjonalny ale również przyjemny w użytkowaniu. Layout strony jest bardzo optymistyczny, co jeszcze bardziej uprzyjemnia korzystanie z niej. Być może właśnie dlatego Google zdecydowało się na zakup tego serwisu zamiast wzbogacić posiadany już serwis i program Picasa o dodatkowe opcje. Polecam Picnik wszystkim ludziom, którzy chcą szybko i przyjemnie obrobić swoje zdjęcia.

Autor: Łukasz Miernikiewicz

Inne wiadomości:

31.12.2009 Rok 2009 zakończony przeliczeniem wskaźników PageRank

W ostatni dzień starego 2009 roku Google zafundowało nam kolejne przeliczenie wskaźników PageRank w sieci. Dla mało wtajemniczonych PageRank to algorytm stworzony przez Google nadający określoną wartość liczbową poszczególnym stronom. Wskaźnik PR może przyjmować wartości z przedziału od 0 do 10.

15.12.2009 Google chce przyspieszyć sieć udostępniając własne serwery DNS

Google nie ukrywa, że jednym z priorytetowych celów firmy jest zwiększenie szybkości działania globalnej sieci. Wyszukiwarkowy gigant poczynił już pewne kroki mające na celu zwiększenie szybkości wczytywania stron WWW. Jednym z nich było stworzenie własnej przeglądarki internetowej - Google Chrome, która póki co bije konkurentów na głowę w testach szybkości.

09.11.2009 Google wykorzystuje kanały RSS/Atom do indeksowania nowych stron.

Google indeksuje dziennie setki tysięcy jeśli nie miliony nowych stron WWW. Jest wiele różnych sposobów, dzięki którym robot Google może znaleźć nowe strony w sieci. Jednym z nich jest zgłoszenie nowego adresu na stronie http://www.google.com/addurl/.

01.11.2009 Kolejna zmiana Google Page Rank

Dziś rozpoczęło się kolejne, jak zwykle niezapowiedziane przeliczenie Page Rank'ów w sieci internet. Proces ten potrwa zapewne kilka dni, warto więc śledzić wartości PR na interesujących nas stronach.

20.10.2009 Zobacz co widzi Google Bot gdy wchodzi na Twoją stronę dzięki narzędziom dla webmasterów.

Prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek próbował swoich sił przy tworzeniu stron WWW, próbował wyszukać swoją stronę w wyszukiwarce internetowej. Ponieważ to Google posiada lwią część rynku wyszukiwarek w Polsce i na świecie, to na tej wyszukiwarce skupiają się wysiłki webmasterów.