RSS RSS

Reklama

Profesjonalne ulotki reklamowe jak też ich drukowanie. Skorzystaj z naszej propozycji ofertowej a zobaczysz że posiadamy najlepsze ceny.
tnx.net
31.12.2009

Rok 2009 zakończony przeliczeniem wskaźników PageRank

W ostatni dzień starego 2009 roku Google zafundowało nam kolejne przeliczenie wskaźników PageRank w sieci. Dla mało wtajemniczonych PageRank to algorytm stworzony przez Google nadający określoną wartość liczbową poszczególnym stronom. Wskaźnik PR może przyjmować wartości z przedziału od 0 do 10.
Samo Google na swoich blogach oficjalnie przyznaje, że powoli będzie odchodzić od tego wskaźnika, stąd nie należy przeceniać znaczenia jego wartości.

Faktem jest natomiast, że został on popularnym i szeroko rozpoznawalnym wyznacznikiem mającym określać wartość strony. Warto więc śledzić na bieżąco proces przeliczenia wskaźników PR, który trwa zwykle kilka dni. Wyniki PageRank pokazywane są między innymi jako jedna z opcji dostępnych w pasku narzędziowym Google. Można je również sprawdzać w innych narzędziach, specjalnie do tego stworzonych, znajdujących się na niezależnych serwisach internetowych.

Inne wiadomości:

15.12.2009 Google chce przyspieszyć sieć udostępniając własne serwery DNS

Google nie ukrywa, że jednym z priorytetowych celów firmy jest zwiększenie szybkości działania globalnej sieci. Wyszukiwarkowy gigant poczynił już pewne kroki mające na celu zwiększenie szybkości wczytywania stron WWW. Jednym z nich było stworzenie własnej przeglądarki internetowej - Google Chrome, która póki co bije konkurentów na głowę w testach szybkości.

09.11.2009 Google wykorzystuje kanały RSS/Atom do indeksowania nowych stron.

Google indeksuje dziennie setki tysięcy jeśli nie miliony nowych stron WWW. Jest wiele różnych sposobów, dzięki którym robot Google może znaleźć nowe strony w sieci. Jednym z nich jest zgłoszenie nowego adresu na stronie http://www.google.com/addurl/.

01.11.2009 Kolejna zmiana Google Page Rank

Dziś rozpoczęło się kolejne, jak zwykle niezapowiedziane przeliczenie Page Rank'ów w sieci internet. Proces ten potrwa zapewne kilka dni, warto więc śledzić wartości PR na interesujących nas stronach.

20.10.2009 Zobacz co widzi Google Bot gdy wchodzi na Twoją stronę dzięki narzędziom dla webmasterów.

Prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek próbował swoich sił przy tworzeniu stron WWW, próbował wyszukać swoją stronę w wyszukiwarce internetowej. Ponieważ to Google posiada lwią część rynku wyszukiwarek w Polsce i na świecie, to na tej wyszukiwarce skupiają się wysiłki webmasterów.

13.10.2009 Wyświetlaj pliki PDF bezpośrednio w wyszukiwarce z Google

Od czasu kiedy Google zaczęło indeksować pliki PDF internet wzbogacił się o miliony często bardzo użytecznych dokumentów. Nie sposób przecenić wartości artykułów naukowych czy druków i formularzy zapisanych w tym formacie.