RSS RSS

Reklama

chcesz, by Twoja firma zdobyła większą ilość klientów? Marzysz o rozwoju swojego biznesu, lecz trudno Ci to zacząć? Nie poddawaj się, z pomocą przychodzi agencja reklamowa kraków, którą oferuje małopolska agencja reklamowa Foliograf. Zobacz nasze ceny bez ryzyka i rozpocznij proces budowy marki własnej firmy.
Polecamy ofertę na ceneo. Zajrzyj na Ceneo.pl - wybierz ciekawą ofertę w pobliżu Ciebie lub z najniższą ceną w Polsce! Zobacz obszerną propozycję!
Zdobyć profesjonalne urządzenia do monitoringu w atrakcyjnej cenie to duże wyzwanie. Zakupy warto zacząć od sklepu promitel.pl
tnx.net
27.11.2009

Jak włączyć nowy interfejs w Google

Na łamach tego serwisu niejednokrotnie pisaliśmy o wyglądzie strony głównej Google czyli tak na prawdę o interfejsie najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej. W artykule Strona główna wyszukiwarki Google jeszcze bardziej czytelna piszemy o zmianach, które nie tak dawno zaszły na stronie głównej Google. Na stronie Patent Google na strukturę strony głównej wyszukiwarki przyznany po 5 latach dowiecie się o jak Google starało się o opatentowanie swojego interfejsu oraz jak zmieniał się wygląd strony głównej Google oraz innych wyszukiwarek na przestrzeni lat. Dla fanów Google w artykule Dostosuj wyszukiwarkę do swoich potrzeb z iGoogle pisaliśmy jak dostosować wygląd wyszukiwarki do swoich preferencji. Jeśli natomiast chcecie zobaczyć jak zmieniało się logo Google z okazji różnych rocznic, to przeczytajcie artykuł Doodle Google. Jeżeli wygląd strony głównej wyszukiwarki nie podoba Ci się to możesz go zmienić! Jak to zrobić? Czytajcie dalej!

Niedawno gigant z Mountain View udostępnił użytkownikom nowy interfejs wyszukiwarki. Był on jednak dostępny dla nielicznych internautów. Teraz dzięki skryptowi, który zamieszczamy poniżej każdy użytkownik Google może używać nowego interfejsu! Niestety skrypt działa tylko dla domeny google.com tak więc polskojęzyczni internauci mogą czuć się zawiedzeni. Dla ludzi radzących sobie jako tako z językiem angielskim publikujemy instrukcję jak korzystać z nowego interfejsu.

Pierwszym krokiem będzie wejście na stronę google.com. Następnie w pasku adresu przeglądarki wklejamy następujący kod (użytkownicy IE, Firefoxa i Chrome):

javascript:void(document.cookie="PREF=ID=20b6e4c2f44943bb:U=4bf292d46faad806:TM=1249677602:LM=1257919388:S=odm0Ys-53ZueXfZG;path=/; domain=.google.com")

i potwierdzamy go Enterem.

Użytkownicy Opery muszą najpierw wejść w ustawienia dla strony klikając na stronie google.com prawym klawiszem myszy, a następnie wybierając opcję „Preferencje dla witryny...”, zakładka „Sieć” -> identyfikacja przeglądarki: „Przedstawiaj się jako Firefox” i potwierdzając wybór enterem lub klikając Ok.

Po wklejeniu skryptu w pasku adresu i potwierdzeniu go enterem, wystarczy ponownie wejść na stronę google.com i już możemy cieszyć się nowym interfejsem. Nie chcę psuć niespodzianki ale jeżeli chcecie zobaczyć czym różni się nowy interfejs od obecnego to poniżej zamieszczam porównanie:

interfejs google

Widzimy, że zmiany nie są zbyt wielkie. Istotne jest natomiast, że po wyszukaniu hasła dodatkowe opcje wyszukiwania o których pisaliśmy w artykule Teraz jeszcze więcej opcji filtrowania wyników w Google widoczne są domyślnie.

Dla przyzwyczajonych do starego, dobrze znanego interfejsu, nowy nie koniecznie musi się podobać. Nam nie przypadł on do gustu, mamy więc nadzieję, że jeszcze trochę będziemy mogli się pocieszyć starym wyglądem wyszukiwarki.

Autor: Łukasz Miernikiewicz