RSS RSS

Reklama

Świetny ofertę na ceneo. Wejdź na Ceneo.pl i zamów świetną ofertę niedaleko Twojego domu lub najtańszą w Polsce! Odkryj więcej!
tnx.net
26.04.2011

Gdzie wyłączyć Historię Online?

Google co jakis czas funduje nam spersonalizowane wyniki wyszukiwania w oparciu o naszą dotychczasową aktywność w wyszukiwarce (na podstawie cookies). Opcja jest stosowana nie tylko dla osób zalogowanych ale również dla tych, którzy nie są zalogowani.

Dotychczas aby wyłaczyć Historię online klikaliśmy w link "Hisotria Online" na górze w wynikach wyszukiwania i tam wyłączaliśmy niepotrzebną opcję.

Teraz dostęp do tej funkcji, pod warunkiem, że włączono nam wyniki spersonalizowane - a to zależy od zapytania jakie wpisaliśmy; jest dostępny na samym dole już w wynikach wyszukiwania, pod linkiem Zobacz dostosowane zmiany

Poniżej screen gdzie dokładnie się to znajduje.

 

historia onlinehistoria online

Inne wiadomości:

18.03.2011 Nowa wersja Google Analytics

17 marca na konferencji Google Analytics User Conference w San Francisco zaprezentowana została nowa wersja statystyk Google Analytics oznaczona numerem 5. Nowa wersja chyba najpopularniejszych darmowych statystyk ma być zdecydowanie szybsza i łatwiejsza w obsłudze. Pojawi się również wiele nowych funkcjonalności.

02.03.2011 Baza wiedzy Google Analytics

Kilkadziesiąt linków, dzięki którym można dowiedzieć się jeszcze więcej o usłudze Google Analytics. (kolejność jest przypadkowa)

 

21.01.2011 Pagerank update - styczeń 2011

Google PageRankChociaż oficjalne źródła jeszcze tej informacji nie potwierdziły, wczoraj (20.01.2011) rozpoczęło się wyczekiwane od dłuższego czasu przeliczenie Google Page Rank.

25.08.2010 Nowe opcje weryfikacji w usłudze Narzędzia dla Webmasterów

W przydatnej pod wieloma względami, usłudze oferowanej przez Google: Narzędzia dla Webmasterów, aby założyć konto dla danej domeny, konieczna jest weryfikacja własności domeny. Do tej pory można było zrobić to na dwa sposoby: wklejając odpowiedni metatag do kodu strony głównej lub tez przesyłając odpowiedni plik html na serwer.

27.07.2010 Nowa odsłona wyszukiwarki grafik Google

Parę dni temu Google przedstawiło nowy wygląd swojej wyszukiwarki grafik. Warto się temu przyjrzeć bliżej bo zmiany (przynajmniej jeżeli chodzi o wygląd) są naprawdę duże. Czym Google się chwali i czy ma to przełożenie w rzeczywistości?